Wygładzanie zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na czym polega i czy będzie dla Ciebie odpowiedni? Jakich efektów możesz się spodziewać?
Co to jest toksyna botulinowa i jak działa?
Botoks, czyli toksyna botulinowa to białko, które blokuje przekaz impulsów nerwowych do tkanek mięśniowych. Efektem tego działania jest rozluźnienie mięśni, a zatem likwidacja zmarszczek.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu wygładzania zmarszczek botoksem
- pionowe zmarszczki między brwiami,
- poziome zmarszczki czołowe,
- „kurze łapki”, czyli zmarszczki w okolicach oczu,
- zmarszczki na wardze górnej – zmarszczki palacza
Jak wygląda zabieg wygładzania zmarszczek z użyciem botoksu?
Zabieg trwa około 15-30 minut, w zależności od ilości miejsc poddanych iniekcji. Botoks wstrzykiwany jest przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku i bardzo cienkiej igły. Proces jest mało inwazyjny, a ból związany z podaniem toksyny botulinowej minimalny. Zabieg likwidacji zmarszczek botoksem nie wymaga znieczulenia miejscowego, a do codziennych czynności możesz wrócić już po kilku godzinach.
Jakich efekty daje zastosowanie botoksu i jak długo się utrzymują?
Toksyna botulinowa pozwala zredukować zmarszczki poziome oraz pionowe, powstające w różnych partiach twarzy. Nie musisz obawiać się zmiany jej wyrazu – subtelne działanie toksyny botulinowej rozluźnia mięśnie bardzo delikatnie.
Na rezultaty botoksu trzeba chwilę poczekać – toksyna zaczyna działać po upływie 2 – 3 dni po zabiegu. Docelowy efekt uzyskasz po upływie 14 dni od zabiegu i możesz cieszyć się nim od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg botoksu można powtórzyć. Dobrą wiadomością jest także to, że każde powtórzenie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej wydłuża jego efekty, zatem również czas między kolejnymi wizytami w klinice.
Przeciwwskazania do wykonania botoksu i możliwe powikłania
Po wprowadzeniu toksyny botulinowej możesz zauważyć delikatne opuchnięcie okolic poddanych zabiegowi. Objawy powinny ustąpić już kolejnego dnia i nie wymagają dodatkowego leczenia.
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- problemy z krzepliwością krwi,
- przebyty zawał serca,
- niewydolność serca i nerek,
- stosowanie antybiotyków i niektórych leków
- infekcje oraz osłabienie organizmu,
- choroby i uszkodzenia skóry w miejscach planowanej iniekcji
Przed planowanym zabiegiem, poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Niektóre z nich należy odstawić na tydzień przed przeprowadzeniem zabiegu.
Umów się na konsultację z naszym lekarzem – dr Diana Iwaniuk – chirurg, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej
Rejestracja:
+48 668 88 00 42