lek. med. Diana Iwaniuk

Absolwentka studiów medycznych na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz -podyplomowo - Medycyny Estetycznej na tej samej uczelni. Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończyła w roku 2011. Od 2016 roku pracuje jako starszy asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. >>>

Poprzednie miejsca pracy to Oddział Chirurgii Ogólnej Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku – jako starszy asystent, a także jako Kierownik Zespołu Żywieniowego.

W ramach dodatkowych kursów i szkoleń dla lekarzy uzyskała liczne certyfikaty, m.in. z zakresu żywienia pozajelitowego i jelitowego, leczenia żywieniowego, żywienia dojelitowego w chirurgii, USG narządów jamy brzusznej, sutka, tarczycy i narządów miednicy mniejszej, a także z zakresu proktologii oraz podstawowych technik laparoskopowych.

Jej zainteresowania w różnych dziedzinach medycyny i stylu życia są szerokie i przekładają się na całościowe patrzenie na zdrowie człowieka, włączając w to także urodę i kondycję skóry. Jest przekonana, że troska o zdrowie nie powinna ograniczać się jedynie do sytuacji, w których pacjent zaczyna odczuwać dolegliwości związane z chorobą. Ważna jest profilaktyka, a dbałość o kwestie estetyczne w wielu przypadkach może być doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, w które wpisuje się między innymi brak zbędnych stresów i kompleksów.

Dr Diana Iwaniuk jest przekonana, że o dobre samopoczucie, związane też często właśnie ze zdrową, promienną skórą, warto dbać w każdym wieku. Co więcej, że każda twarz jest piękna, czasem trzeba tylko tę urodę podkreślić, zachowując jej naturalny wygląd. Sztuczne poprawki są błędem i należy się ich wystrzegać.

Każda kobieta powinna (o ile nie ma przeciwwskazań) wykonywać podstawowe zabiegi, takie jak mezoterapia, laser frakcyjny, peelingi, czy – wbrew stereotypom – botoks (który jest de facto zabiegiem profilaktycznym).
Wypełniacze czy lipoliza – ostrożnie i z umiarem. Naturalność jest najważniejsza.

W Una Medica dr Diana Iwaniuk wykonuje wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz drobne zabiegi chirurgiczne np. usuwanie zmian skórnych. Przeprowadza także konsultacje chirurgiczne dotyczące m.in. przepukliny, czy kamicy pęcherzyka żółciowego.