Zajęcia zdrowotne

Głównym celem zajęć ruchowych, które proponuje nasze Centrum, jest wspomaganie powrotu do zdrowia poprzez pracę nad ciałem, a co za tym idzie – psychiką. Wiemy, jak ważne dla pozytywnych efektów jest myślenie o człowieku jako o całości. Dlatego postanowiliśmy współpracować z trenerami, którzy podzielają ten pogląd. Płaski brzuch, jędrne ramiona – to wszystko jest miłym dodatkiem do najważniejszego zadania, jakim jest podniesienie ogólnej sprawności, dobre samopoczucie, dotlenienie wszystkich narządów, a przede wszystkim dobry nastrój, który wynika z ruchu, by następnie wpłynąć na poprawę czy utrzymanie zdrowia i witalności. W osiągnięciu tego wszystkiego pomogą entuzjastycznie nastawieni do pracy z ludźmi trenerzy, kameralne, czyste, nowoczesne i przytulne miejsce, gdzie można nie tylko poćwiczyć, ale też odpocząć i porozmawiać.

CIAŁO I UMYSŁ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjazne zajęcia ruchowe odbywające się w atmosferze skupienia i odkrywania siebie, przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą na nowo wejść w dobrą relację ze swoim ciałem, poczuć się w nim lepiej i pozbyć się z niego napięć wywołanych stresem. Wszystko to dzieje się z zachowaniem komfortu i przestrzeni osobistej. Oznacza to, że w każdej chwili można pominąć dany element, bądź odejść na chwilę na bok i kontynuować w odpowiednim dla siebie momencie.

Mentalizacja to w psychologii uświadamianie sobie stanów umysłu u siebie i innych. Niestety, często nie uświadamiamy sobie stanów naszego ciała, niejednokrotnie ignorując jego sygnały o naszej kondycji, zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Jednym z największych wrogów dzisiejszych czasów, z jakim przychodzi się nam mierzyć, jest stres, a w szczególności stres psychologiczny. Napięcie mięśniowe, wentylacja płuc, akcja serca, temperatura ciała to jedne z najczęściej wykorzystywanych przez psychologów wskaźników reakcji fizjologicznych, charakteryzujących poziom stresu (Terelak, 2008).

Body mentalizing to zajęcia, które poprzez pracę z ciałem wpływają na nasz poziom napięcia, samopoczucie i wydajność. Łączą w sobie elementy treningu uważności mindfulness (skanowanie ciała, kontrola oddechu), Psychoterapii Tańcem i Ruchem – ang. DMT – Dance Movement Therapy (ekspresja poprzez spontaniczny ruch do różnych rodzajów muzyki), Metody Dennisona (ruchy naprzemienne, aktywizowanie obydwóch półkul mózgowych), treningu Body Mental (ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, skupiające się na świadomości i dokładności ćwiczeń) i technik relaksacyjnych. Nie ma tu mowy o nudzie i monotonności. Dzięki nim następuje:

  • Rozwijanie świadomości ciała
  • Obniżenie nadmiernego napięcia
  • Poprawa jakości oddychania i dotlenienia tkanek
  • Poprawa koncentracji
  • Wzrost wydolności mózgu
  • Koordynacja motoryki ciała
  • Wyrażenie emocji poprzez ruch (i taniec)
  • Poprawa postawy
  • Wzmocnienie mięśni
  • Wyszczuplenie sylwetki

 


Nasi lekarze radiolodzy polecani przez 100% pacjentów. Zobacz setki pozytywnych opinii na ZnanyLekarz.pl

Przeprowadzamy następujące badania USG:
- piersi (sutka)
- szyi i tarczycy
- ślinianek
- jamy brzusznej
- jamy opłucnej
- układu moczowego
- tkanki podskórnej (jedna okolica)
- węzłów chłonnych (jedna okolica ciała, dwustronnie)
oraz
- jąder
- gruczołu krokowego
a także USG ortopedyczne i dopplery.

Cena: od 250 zł.

Sprawdź nasze promocje!

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce!
Tel: 668 88 00 42
Tel: 22 307 57 15
Serdecznie zapraszamy!