żylaki

Bezbolesne laserowe leczenie żylaków

 

Poznaj nowoczesną metodę ablacji laserem diodowym NEO V 1470NM, która pozwala w sposób szybki i bezpieczny osiągnąć bardzo dobre efekty zdrowotne oraz kosmetyczne.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów w naszej klinice często łączymy kilka metod leczenia żylaków (laser wewnątrzżylny, laser przezskórny, skleroterapia, klejenie).

 

 

Proponowane zabiegi

  • Laserowe leczenie żylaków
  • Laserowe zamykanie poszerzonych naczynek
  • Skleroterapia
  • Klejenie

 

Korzyści z zastosowania metody ablacji laserem diodowym NEO V 1470NM

  • dolegliwości bólowe podczas i po zabiegu praktycznie nie występują
  • szybko osiągamy zamierzony efekt terapeutyczny i wizualny
  • przerwanie ciągłości tkanek jest minimalne
  • leczenie nie pozostawia blizn i krwiaków, a po chorej żyle nie pozostaje ślad

Dzięki doświadczonemu w różnych technikach zabiegowych lekarza oraz dostępowi do wielu metod leczenia, w razie takiej potrzeby proponujemy Państwu leczenie hybrydowe. Jest to zindywidualizowana, “szyta na miarę” forma leczenia, która daje możliwość uzyskania najlepszych efektów w krótkim czasie.

 

Umów się na wizytę do specjalisty >>> 

 

Więcej informacji na temat żylaków, wskazań, metod leczenia i przygotowania do zabiegu.

 

Żylaki kończyn dolnych – opis problemu

 

Żylaki są chorobą, która de facto jest konsekwencją przyjęcia wyprostowanej postawy, którą człowiek nabył w procesie ewolucji, i chodzenia na dwóch kończynach. Krew w takiej pozycji, aby mogła być transportowana do serca, wymaga dodatkowych mechanizmów poprawiających krążenie. Dlatego w żyłach znajdują się zastawki działające jak zawory jednokierunkowe, które w trakcie pracy mięśni podudzi warunkują jednokierunkowy (dosercowy) przepływ krwi. W zmienionych żylakowato naczyniach dochodzi do nieszczelności i niewydolności zastawek, co powoduje cofanie się i zastój krwi, a w efekcie ze względu na narastające ciśnienie postępuje także dalsze, stopniowe poszerzanie żył. Prowadzi to do powstania teleangiektazji, tzw. pajączków, a potem  żylaków, czy wreszcie niegojących się ran.

Zanim pojawią się żylaki – objawy

W początkowym etapie choroby pierwszym niepokojącym objawem jest wieczorne uczucie ciężkości nóg. Może wystąpić obrzęk i świąd w okolicy kostek oraz pojawienie się tzw. pajączków i żył siateczkowatych. Pojawienie się sieci widocznych, niebieskawych, poszerzonych i krętych naczyń na goleni czy w zgięciu kolanowym może być informacją o rozwinięciu się zmian chorobowych, które najlepiej od razu należy skonsultować z flebologiem, ponieważ nieleczone mogą doprowadzić do powstania niegojących się, bolesnych i szpecących owrzodzeń.

Czynniki sprzyjające powstawaniu żylaków

Do powstawania żylaków predysponują nie tylko czynniki genetyczne. Oprócz wyżej opisanych niemały wpływ na pojawienie się żylaków ma dieta, leki hormonalne, o których przyjmowaniu zawsze powinien decydować lekarz, ciąża, palenie papierosów, chodzenie w butach na wysokim obcasie czy nawet wysokie temperatury, które bardzo źle wpływają na pracę układu żylnego.

Proponowane zabiegi

  • Laserowe leczenie żylaków
  • Laserowe zamykanie poszerzonych naczynek
  • Skleroterapia
  • Klejenie

 

Laserowe leczenie żylaków

NEO V 1470NM LASER DIODOWY to najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne w leczeniu żylaków kończyn dolnych. W celu zamknięcia zmienionych chorobowo żył wykorzystywane jest światło lasera o długości fali 1470nm. Energia potrzebna do zamknięcia chorej żyły jest przenoszona za pośrednictwem specjalnego światłowodu, który kieruje światło lasera na ścianę naczynia powodując jego ablację. Cewnik jest na tyle cienki, że można wprowadzić go bezpośrednio do patologicznie zmienionego naczynia przez wenflon czyli przez mikronakłucie skóry, co umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów kosmetycznych. Leczenie żylaków odbywa się bezboleśnie i bez pozostawiania szpecących blizn na nogach. W naszej klinice często łączy się kilka metod (laser wewnątrzżylny, kleje, skleroterapia, laser przezskórny) w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Ważna jest też konsultacja u doświadczonego dietetyka klinicznego i fizjoterapeuty, ponieważ działania w obrębie medycyny stylu życia mają ogromne znaczenie dla zapobiegania nawrotom choroby.

Wskazania do leczenia

Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do jakiegokolwiek leczenia jest szczegółowy wywiad lekarski i wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Obecnie głównym badaniem służącym ocenie funkcji układu żylnego jest USG Duplex Doppler. Na podstawie uzyskanych wyników jesteśmy w stanie określić wydolność zastawek żył układu głębokiego, jak również jaka jest przyczyna powstania niechcianych zmian (np. niewydolna żyła odpiszczelowa czy niewydolny perforator). Dane te są niezbędne do planowania sposobu leczenia, ponieważ strategia postępowania jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jak przygotować się do zabiegu leczenia żylaków

Przed zabiegiem leczenia żylaków z wykorzystaniem światła laserowego należy ogolić obszar poddawany zabiegowi, nie jest to jednak bezwzględnie konieczne. Obecnie takie zabiegi są wykonywane bez nacinania skóry oraz bez konieczności zakładania szwów. Okolice nakłuć skóry są po zabiegu zabezpieczane opatrunkami w postaci plastra, co stanowi właściwie jedyną przyczynę dla jakiej rekomendujemy ogolenie miejsc objętych zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Procedura leczenia żylaków z użyciem światła lasera jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu światłowodu do chorej żyły. Wykorzystywane światło silnie podgrzewa ściany naczynia doprowadzając do jego ablacji. Tym sposobem żylak zostaje skutecznie zamknięty bez konieczności wykonywania zbędnych nacięć skóry oraz bez konieczności “wyrywania” chorego naczynia, co podczas tradycyjnej operacji stanowi późniejszą przyczynę wielodniowej rekonwalescencji. Pacjent bezpośrednio po zabiegu jest w stanie dostrzec diametralną różnicę oraz brak widocznych żylaków. Następnego dnia może wrócić do codziennych aktywności. Dla bezpieczeństwa pacjenta w laserze zastosowano innowacyjną długość fali światła laserowego, która chroni przed uszkodzeniem przebiegających w pobliżu operowanego naczynia nerwów i innych struktur anatomicznych. Cała procedura EVLT (EndoVascular Laser Treatment) wykonywana jest pod kontrolą USG, począwszy od podania znieczulenia przez wprowadzanie cewnika, na jego usunięciu kończąc. Takie postępowanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Efekty leczenia

Metoda ablacji laserem diodowym NEO V 1470NM pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty kosmetyczne i – co ważne – towarzyszy temu wysokie bezpieczeństwo. Dolegliwości bólowe podczas i po zabiegu praktycznie nie występują. Po zabiegu laserowego leczenia żylaków zwykle pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie jest konieczne zażywanie żadnych środków przeciwbólowych. Leczenie laserowe pozwala na szybkie osiągnięcie nie tylko zamierzonego efektu terapeutycznego. Nowoczesna technologia, w przeciwieństwie do metod klasycznych, nie pozostawia blizn i krwiaków, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre efekty kosmetyczne. Przerwanie ciągłości tkanek konieczne do przeprowadzenia zabiegu jest minimalne, a po chorej żyle nie pozostaje nawet ślad.

Jaką metodę wybrać?

Tak naprawdę każda z metod ma swoje zalety i ograniczenia. Dlatego obecnie najczęściej wybieranym postępowaniem jest leczenie hybrydowe, które wykorzystuje różne techniki zabiegowe, zależnie od charakteru zmian. Leczenie hybrydowe jest postępowaniem zindywidualizowanym, leczeniem “szytym na miarę” i daje możliwość uzyskania najlepszych rezultatów, jednak wymaga doświadczonego w różnych technikach zabiegowych lekarza oraz dostępu do wielu metod leczenia.

Nasi lekarze radiolodzy polecani przez 100% pacjentów. Zobacz setki pozytywnych opinii na ZnanyLekarz.pl

Przeprowadzamy następujące badania USG:
- piersi (sutka)
- szyi i tarczycy
- ślinianek
- jamy brzusznej
- jamy opłucnej
- układu moczowego
- tkanki podskórnej (jedna okolica)
- węzłów chłonnych (jedna okolica ciała, dwustronnie)
oraz
- jąder
- gruczołu krokowego
a także USG ortopedyczne i dopplery.

Cena: od 250 zł.

Sprawdź nasze promocje!

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce!
Tel: 668 88 00 42
Tel: 22 307 57 15
Serdecznie zapraszamy!