Laserowe usuwanie hemoroidów

Występowanie guzków krwawniczych (hemoroidów) to naturalne zjawisko w organizmie – ich zadaniem jest uszczelnianie odbytu oraz kontrolowanie wydalania. Dopiero pojawienie się stanu zapalnego w ich obrębie jest wskazaniem do leczenia. Jedną z możliwych metod stanowi wówczas laserowe leczenie hemoroidów LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty.

Na czym polega zabieg laserowego leczenia hemoroidów LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty?

Stan zapalny wpływa na nadmierne wypełnianie się poduszek hemoroidalnych krwią oraz powoduje brak możliwości ich całkowitego opróżnienia. Takiemu zjawisku może towarzyszyć ból lub świąd, a także krwawienie z okolic okołoodbytniczych.

Leczenie hemoroidów laserem LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty ma na celu przywrócenie naturalnej anatomii w zakresie zamknięcia naczyń krwionośnych zasilających guzek krwawniczy.  Zwykle wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym lub zewnątrzoponowym. Leczenie laserowe hemoroidów stanowi jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się tej kłopotliwej dolegliwości.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do laserowego leczenia hemoroidów?

Wskazania:

  • krwawienie podczas oddawania stolca
  • utrzymujący się ból i obrzęk w okolicy odbytu
  • trudności w utrzymaniu higieny osobistej
  • zdiagnozowane hemoroidy II i III stopnia, w niektórych przypadkach również IV

Przeciwwskazania

  • stan zapalny okolic okołoodbytnicznych
  • ropień odbytu
  • hemoroidy IV stopnia

Jak przebiega zabieg laserowego leczenia hemoroidów LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty?

Zabieg LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i stanowi alternatywę dla ingerencji chirurgicznej. Nie wymaga rozcięcia tkanek ani założenia szwów, cechuje się także mniejszym dyskomfortem „w trakcie” oraz mniejszym bólem „po”, w porównaniu do klasycznej operacji.

Zabieg LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty polega na wprowadzeniu radialnego włókna laserowego do guzka krwawniczego i precyzyjnym podaniu wiązki światła, podczas jego wyciągania. Wiązka ta, pod wpływem temperatury, zamyka naczynia hemoroidalne, jednocześnie obkurczając tkankę łączną, która je otacza. Choć już bezpośrednio po zabiegu pacjenci odczuwają wyraźną poprawę, czas całkowitego obkurczenia poduszki hemoroidalnej waha się od 4 do 6 tygodni.

Leczenie hemoroidów metodą laserową niesie niskie ryzyko powikłań i umożliwia szybki powrót do zdrowia (nie wymaga rekonwalescencji szpitalnej). Zabieg może być wykonywany jako jeden z elementów hybrydowego leczenia – łączony z innymi metodami.

Po zabiegu, pacjent może odczuwać niewielki ból, wynikający z działania energią cieplną w obrębie tkanki lub zauważyć obrzęk okolic okołoodbytniczych, który ustąpi samoistnie. Niewielkie krwawienie może utrzymać się do około 2 tygodni.

Jak się przygotować do zabiegu laserowego LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty?

Przystąpienie do zabiegu nie wymaga długiego przygotowania ze strony pacjenta. W przeddzień, wieczorem, należy wykonać wlewkę doodbytniczą, oraz powtórzyć ją na 3 godziny przed zabiegiem. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien być na czczo.

Mierzysz się z podobnym problemem?

Leczenie hemoroidów z zastosowaniem metody LHP – ang. Laser Hemorrhoidoplasty w Una Medica przeprowadza dr Jarosław Cała.

Rejestracja:

+48 668 88 00 42

Nasi lekarze radiolodzy polecani przez 100% pacjentów. Zobacz setki pozytywnych opinii na ZnanyLekarz.pl

Przeprowadzamy następujące badania USG:
- piersi (sutka)
- szyi i tarczycy
- ślinianek
- jamy brzusznej
- jamy opłucnej
- układu moczowego
- tkanki podskórnej (jedna okolica)
- węzłów chłonnych (jedna okolica ciała, dwustronnie)
oraz
- jąder
- gruczołu krokowego
a także USG ortopedyczne i dopplery.

Cena: od 250 zł.

Sprawdź nasze promocje!

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce!
Tel: 668 88 00 42
Tel: 22 307 57 15
Serdecznie zapraszamy!