Diety lecznicze w chorobach
Diety lecznicze

 

  • Dieta oparta na nisko-przetworzonych produktach roślinnych jest najkorzystniejsza dla zdrowia człowieka. Dowody naukowe potwierdzające tą tezę są spójne. Nie znaczy to jednak, że każdy powinien stosować diety wegańskie czy wegetariańskie. Diety oparte na nisko-przetworzonych produktach roślinnych to również dieta śródziemnomorska, dieta DASH, dobrze zaplanowana dieta bezglutenowa czy tzw. dieta Paleo.

 

  • Każda z tych diet, jeżeli jest odpowiednio skomponowana, może przynieść długoterminowe korzyści u zdrowych, dorosłych osób. U osób chorych konieczna jest jednak indywidualizacja zaleceń żywieniowych – nie każda dieta jest wtedy dla każdego i interwencja żywieniowa musi być intensywniejsza.

 

  • Czasem konieczne jest krótkoterminowe zastosowanie diet, które nie są polecane jako sposób żywienia w dłuższym okresie – tak jak np. w przypadku diet o działaniu zmniejszającym fermentację w jelicie – gdyż tylko poprzez takie działanie możliwe jest osiągnięcie efektów terapeutycznych porównywalnych do terapii farmakologicznych.

 

  • W takich przypadkach to szczegóły diety decydują o osiągnięciu efektów terapeutycznych. Konieczny jest więc nadzór specjalisty od żywienia, jak również lekarza prowadzącego, który – w razie potrzeby – będzie modyfikował terapię farmakologiczną.
Piersi małe i DUŻE - zadbaj o nie!

Dzień otwarty w środę 17 października, w godz. 17:00-21:00

Liczba miejsc ograniczona

W cenie USG piersi otrzymasz oprócz badania USG przez doświadczonego lekarza:

* konsultację fizjoterapeuty
* konsultację brafitterki
* szkolenie - jak samodzielnie badać piersi
* konsultację dietetyka klinicznego
* badanie poziomu cholesterolu i cukru

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce! Tel: 668 88 00 42
Serdecznie zapraszamy!