Osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Arthrex ACP

Użycie osocza bogatopłytkowego znacznie poszerzyło zakres zabiegów medycyny estetycznej w obszarach anti-aging. Wykorzystuje się je między innymi w formie mezoterapii igłowej. Jak osocze bogatopłytkowe wpływa na skórę i włosy? Jakich efektów możesz się spodziewać po tym zabiegu?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jedną z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania starzeniu się skóry jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego ( z ang. platelet-rich plasma) – PRP, czyli preparatu krwiopochodnego o dużo większym stężeniu płytek krwi niż naturalnie występujące w organizmie. Uzyskanie PRP polega na pobraniu materiału własnego (krwi pacjenta), a następnie odseparowaniu z niego czerwonych krwinek. Po specjalnej obróbce mechanicznej (odwirowaniu), w osoczu znajdą się płytki krwi w dużo większym stężeniu, niż naturalnie występujące w organizmie, tworząc materiał autologiczny. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie metody pozyskania osocza bogatopłytkowego są takie same.

W Una Medica podczas zabiegów mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym  korzystamy z nowoczesnej  metody Arthrex® ACP (Autologous Conditioned Plasma.  Skuteczność  tej metody została potwierdzona licznymi  badaniami klinicznymi i zatwierdzona przez  FDA ( U.S. Food and Drug Administration).

Dzięki innowacyjnemu  systemowi dwóch strzykawek w zamkniętym, sterylnym układzie bez antykoagulantów i aktywatorów chemicznych, uzyskuje się najwyższą koncentrację czynników wzrostu, bez żadnych sztucznych substancji chemicznych. Jest to terapia całkowicie autologiczna, bezbolesna, bez uczucia pieczenia, niepowodująca uczuleń.

Dlaczego osocze bogatopłytkowe ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Po podaniu i aktywacji skoncentrowanych płytek krwi dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu prowadząc do powstania nowych populacji komórek, nasilenia procesów regeneracyjnych i pobudzenia komórek do produkcji kolagenu i elastazy. To pozwala na regenerację i rewitalizację skóry, sprzyjając:

– odmłodzeniu, nawilżeniu i rewitalizacji skóry

– redukcji  zmarszczek, blizn, rozstępów

– stymulacji skóry głowy i zagęszczeniu włosów

Wskazania do zastosowania mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym (PRP):

– oznaki starzenia skóry i zmarszczki

– wiotka, cienka i przesuszona skóra

– utrata blasku, szary koloryt

– skóra palacza,

– skóra, która uległa procesom fotostarzenia i poparzeniom słonecznym

– blizny i rozstępy

– nadmierne wypadanie włosów, łysienie

– zniszczone, osłabione i matowe włosy

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego będzie doskonała:

– dla zmagających się ze zmarszczkami mimicznymi i nie tylko

Zabieg z wykorzystaniem PRP, zwany też wampirzym liftingiem, pozwoli poszerzyć zakres likwidacji zmarszczek – poza okolicami ust, oczu, czoła czy nosa, także o okolice szyi, dekoltu czy dłoni. Skierowany jest w szczególności dla cer dojrzałych, z wyraźną utratą jędrności i witalności.

– dla zmagających się z problemem widocznych rozstępów i blizn

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozwala widocznie zniwelować blizny, zrogowacenia czy rozstępy, powstałe na skutek urazów mechanicznych czy nadmiernego rozciągania skóry. Procesy regeneracyjne rozpoczęte po podaniu PRP poprawiają też koloryt i kondycję skóry.

– dla nadwrażliwych na botoks

Osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdzi się w powstrzymywaniu procesów starzenia się skóry i niwelowaniu zmarszczek. Będzie doskonałą alternatywą dla osób, które wykazują nadwrażliwość na toksynę botulinową (botoks).

– dla zmagających się z problemem wypadania włosów

Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozwoli uporać się z problemem łysienia i przerzedzających się włosów, stymulując jest do wzrostu i zagęszczenia. Pozwala pacjentom uniknąć lub znacznie odsunąć w czasie zabieg przeszczepu włosów.

Popularność stosowania osocza bogatopłytkowego rośnie także w obszarze ortopedii, medycyny sportowej czy chirurgii twarzowo-szczękowej. PRP wykorzystuje się także w przypadku pacjentów z zespołem trudno gojących się ran, wspomagająco przy innych zabiegach, a nawet podczas leczenia chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym metodą Arthrex® ACP?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania materiału własnego (krwi) w ilości około 15ml. Wykonywany jest wyłącznie pod opieką lekarza. Pobrana krew zostaje poddana obróbce mechanicznej (odwirowaniu), w celu oddzielenia krwinek od osocza. Tak przygotowany koncentrat czynników wzrostu przygotowuje się do aplikacji poprzez zastrzyk, a następnie dokonuje iniekcji w docelowy obszar wymagający terapii. Okolica zabiegu znieczulana jest miejscowo, poprzez krem znieczulający.

Cała procedura trwa około 15-25 minut.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP? Jak długo się utrzymują?

1. Przeciwdziałanie starzeniu się skóry, niwelowanie blizn i zrogowaceń

Po iniekcji PRP i jego aktywacji w tkankach poddanych leczeniu, zachodzą procesy prowadzące do:

– powstania nowych populacji komórek

– nasilenia procesów regeneracji

– stymulacji aktywności komórek takich jak: fibroblasty, mezenchymalne komórki macierzyste i komórki naskórka

– syntezy własnego kolagenu i kwasu hialuronowego

– odbudowy macierzy pozakomórkowej

– zmniejszenia aktywności enzymów odpowiedzialnych za degradację białek skóry

Efekty zabiegu widoczne są już po kilku godzinach i mogą utrzymywać się do kilku tygodni, a po skończonym cyklu nawet kilku miesięcy. W celu uzyskania długofalowych efektów, cykle zabiegów można powtarzać, czasem uwzględnia się też możliwość terapii podtrzymującej.

Terapia skóry metodą mezoterapii igłowej z wykorzystaniem PRP ma kilka wariantów leczenia, w zależności od zaawansowania problemu i specyfiki leczonego obszaru. Dlatego częstotliwość i ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie z lekarzem. 

2. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów

W przypadku terapii przeciwdziałającej łysieniu,  po serii kilku zabiegów, również można spodziewać się skutków długofalowych. Terapia PRP nie tylko pobudza mieszki włosowe w fazie uśpienia i stymuluje porost włosów, ale też, dzięki poprawie ukrwienia, pozwala zabezpieczyć ich kondycję i zachować długotrwałe efekty.

W przypadku tej terapii, także istnieją warianty leczenia, omawiane indywidualnie z lekarzem. Zwykle cykl obejmuje kilka zabiegów powtarzanych w kilkutygodniowych odstępach. Czasem wiąże się z przeprowadzeniem terapii podtrzymującej co kilka miesięcy.

Przeciwwskazania i powikłania terapii z wykorzystaniem PRP

PRP jako substancja autologiczna rzadko wykazuje działania niepożądane i w krótkim czasie pozwala na poprawę jakości życia i poprawę wyglądu. Nie wywołuje alergii ani objawów nietolerancji. Powikłaniami miejscowymi mogą być: tkliwość i ból, zaczerwienie czy obrzęk.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

– choroby krwi

– nowotwory

– ciąża i okres laktacji

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Umów się na konsultację z naszym lekarzem – dr Diana Iwaniuk – chirurg, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

Rejestracja:

+48 668 88 00 42 

Nasi lekarze radiolodzy polecani przez 100% pacjentów. Zobacz setki pozytywnych opinii na ZnanyLekarz.pl

Przeprowadzamy następujące badania USG:
- piersi (sutka)
- szyi i tarczycy
- ślinianek
- jamy brzusznej
- jamy opłucnej
- układu moczowego
- tkanki podskórnej (jedna okolica)
- węzłów chłonnych (jedna okolica ciała, dwustronnie)
oraz
- jąder
- gruczołu krokowego
a także USG ortopedyczne i dopplery.

Cena: od 250 zł.

Sprawdź nasze promocje!

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce!
Tel: 668 88 00 42
Tel: 22 307 57 15
Serdecznie zapraszamy!