mgr Justyna Jessa

Doświadczony dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w prowadzeniu kobiet w ciąży, małych dzieci, a także pacjentów z chorobami metabolicznymi i autoimmunologicznymi oraz SIBO. W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie w ramach pracy doktorskiej ukończyła badanie nad bezpieczeństwem stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z autyzmem. >>>

Jest też dietetykiem klinicznym Kliniki Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, gdzie prowadzi pacjentów z fenyloketonurią oraz konsultuje dla lekarzy diety dzieci z problemami ogólnopediatrycznymi, jak niedobór masy ciała, otyłość, niedobory pokarmowe, czy alergie pokarmowe.

Prowadzi także dorosłych pacjentów z chorobami metabolicznymi i autoimmunologicznymi.

Prowadzi kobiety w ciąży, również powikłanej otyłością, niedokrwistością, cukrzycą i chorobami autoimmunologicznymi. Pracuje z kobietami w okresie laktacji i rodzicami niemowląt.

Ma odpowiednie kwalifikacje i  doświadczenie w interpretacji testów oddechowych wodorowo-metanowych i w prowadzeniu terapii dla osób z zespołem przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim (SIBO).

Współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji, w tym z pediatrą, diabetologiem, endokrynologiem, ginekologiem, internistą, gastroenterologiem, kardiologiem.

Prowadzi konsultacje także w języku angielskim.

W ramach współpracy z Fundacją WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia prowadzi internetowe wykłady na żywo (webinaria) na temat żywienia kobiet w ciąży oraz dzieci w różnym wieku.