Test wodorowo-metanowy

W 35% przypadków za rozrost bakteryjny w SIBO odpowiedzialne są mikroorganizmy produkujące METAN.

W UNA MEDICA dostępny jest najlepszy, zaawansowany test oddechowy wodorowo-metanowy do diagnozy rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO, z angielskiego „small intestinal bacterial overgrowth”), nietolerancji laktozy, fruktozy i sacharozy.

W odróżnieniu od niemal wszystkich testów oddechowych dostępnych w Polsce test oddechowy wodorowo-metanowy w UNA MEDICA diagnozuje nie tylko przerost mikroorganizmów produkujących wodór, ale też tych, które produkują metan. U około 35% osób, u których diagnozuje się SIBO, za rozrost odpowiedzialne są właśnie mikroorganizmy produkujące metan. U tych osób wykonanie testu tylko wodorowego da fałszywie negatywny wynik.

W UNA MEDICA testy oddechowe wykonywane są za pomocą aparatu QUINTRON BREATHTRACKER SC, który oznaczając jednocześnie zawartość dwutlenku węgla, automatycznie koryguje wyniki uwzględniając ilość wydychanego powietrza z tzw. przestrzeni martwej układu oddechowego, które mogłyby wpłynąć na nieprawidłową interpretację testu. Funkcja ta zapewnia korekcję wyników również w przypadku jakiejkolwiek niedokładności podczas pobierania oddechu. Dzięki temu uzyskany wynik jest bardzo precyzyjny. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologia na świecie.
Test oddechowy jest w naszej klinice wykonywany u wcześniej zapisanych, odpowiednio przygotowanych pacjentów, przez wykwalifikowany, certyfikowany personel, w naszym gabinecie zabiegowym.

Cena: 320 zł.

Cena powtórnego testu po przeprowadzonym leczeniu: -10% (288 zł)

Zadzwoń i umów się na test:

+48 668 88 00 42

+48 22 307 57 15