Test wodorowo-metanowy

W 35% przypadków za rozrost bakteryjny w SIBO odpowiedzialne są mikroorganizmy produkujące METAN.

W UNA MEDICA dostępny jest najlepszy, zaawansowany test oddechowy wodorowo-metanowy do diagnozy rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO, z angielskiego „small intestinal bacterial overgrowth”), nietolerancji laktozy, fruktozy i sacharozy.

W odróżnieniu od niemal wszystkich testów oddechowych dostępnych w Polsce test oddechowy wodorowo-metanowy w UNA MEDICA diagnozuje nie tylko przerost mikroorganizmów produkujących wodór, ale też tych, które produkują metan. U około 35% osób, u których diagnozuje się SIBO, za rozrost odpowiedzialne są właśnie mikroorganizmy produkujące metan. U tych osób wykonanie testu tylko wodorowego da fałszywie negatywny wynik.

W UNA MEDICA testy oddechowe wykonywane są za pomocą aparatu QUINTRON BREATHTRACKER SC, który oznaczając jednocześnie zawartość dwutlenku węgla, automatycznie koryguje wyniki uwzględniając ilość wydychanego powietrza z tzw. przestrzeni martwej układu oddechowego, które mogłyby wpłynąć na nieprawidłową interpretację testu. Funkcja ta zapewnia korekcję wyników również w przypadku jakiejkolwiek niedokładności podczas pobierania oddechu. Dzięki temu uzyskany wynik jest bardzo precyzyjny. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologia na świecie.
Test oddechowy jest w naszej klinice wykonywany u wcześniej zapisanych, odpowiednio przygotowanych pacjentów, przez wykwalifikowany, certyfikowany personel, w naszym gabinecie zabiegowym.

Cena: 320 zł.

Cena powtórnego testu po przeprowadzonym leczeniu: -10% (288 zł)

Zdiagnozowano u ciebie SIBO – przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim? Zapraszamy do skorzystania z pakietów, pozwalających na jego kompleksowe leczenie.

Pakiet MINI 

Pakiet obejmuje 2 wizyty – pierwszorazową konsultację internistyczną z lek. Agnieszką Wilczewską specjalizującą się w leczeniu SIBO oraz konsultację dietetyczną, którą przeprowadzi dr n.med. Justyna Jessa, dietetyk kliniczny. Przy zakupie pakietu otrzymasz 10% rabatu!*

Cena pakietu MINI  z rabatem: 468 zł (cena standardowa: 520 zł). 

Pakiet MAX 

Pakiet obejmuje 4 wizyty – dwie konsultacje internistyczne z lek. Agnieszką Wilczewską specjalizującą się w leczeniu SIBO oraz dwie konsultacje dietetyczne, którą przeprowadzi dr n.med. Justyna Jessa, dietetyk kliniczny. Przy zakupie pakietu otrzymasz 15% rabatu!*

Cena pakietu MAX z rabatem: 1160 zł (cena standardowa: 986 zł). 

*Ważność pakietów do 31.01.2024 r. W przypadku pakietów, konsultacje internistyczne realizowane są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem konsultacji weekendowych).
Aby skorzystać z rabatu, należy uiścić opłatę za cały pakiet z góry.

Zadzwoń i umów się na test:

+48 668 88 00 42