Redermalizacja – profilaktyka starzenia skóry i zabieg anti-aging
Jedną z metod przywrócenia zdrowego wyglądu skóry i zapobiegania procesom jej starzenia jest proces redermalizacji. Jak przebiega leczenie i jakich efektów możesz oczekiwać po jego zakończeniu? Czy będzie najlepsze dla Ciebie?
Co to jest redermalizacja i kiedy warto ją wykonać?
Redermalizacja to zabieg profilaktyczny, który przeciwdziała starzeniu się skóry i skutecznie poprawia jej wygląd. Pozytywnie wpływa także na odbudowę naskórka i przynosi efekt liftingujący. Może być wykonywany na obszarach takich jak:
– twarz
– szyja
– dekolt
– dłonie
– okolice oczu
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu
Redermalizacja może być wykonywana w każdym wieku. Polecana jest osobom, które chcą walczyć z pierwszymi oznakami starzenia skóry lub zminimalizować widoczność blizn i uszkodzeń naskórka. Podstawowymi wskazaniami do przeprowadzenia redermalizacji są takie zjawiska jak:
– zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki i inne objawy starzenia skóry
– utrata jędrności i gęstości skóry, wiotkość
– cienie pod oczami
– blizny potrądzikowe, nierówna struktura cery
– przebarwienia pozapalne
Efekty redermalizacji to przede wszystkim odmłodzenie i regeneracja skóry oraz jej lifting. Zabieg znacząco niweluje widoczność bruzd i nierówności, podkreśla kontur ust i odmładza owal twarzy. Efektem towarzyszącym jest dogłębne nawilżenie, rozjaśnienie i poprawa elastyczności skóry.
Przebieg leczenia – jak wygląda zabieg redermalizacji?
W Una Medica korzystamy z gamy produktów Xela Rederm oferowanej przez szwajcarskie labolatorium Hyalual. Dwa główne składniki preparatu Xela Rederm to bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy. Wykazują one działanie antyoksydacyjne i stymulują metabolizm komórek. Redermalizację przeprowadzamy metodą mezoterapii, a poziom stężenia preparatu dobieramy do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Preparaty Xela Rederm stosowane są w kilku wariantach stężenia:
- Xela Rederm 1.1%
- Xela Rederm 1.1%
- Xela Rederm 1.8%
- Xela Rederm 1.8%
- Xela Rederm 2.2%
- Xela Rederm 2.2%
Przeprowadzenie zabiegu poprzedza konsultacja z lekarzem, w celu dobrania odpowiedniego stężenia preparatu i określenia oczekiwanych efektów. Czas trwania zabiegu to około 60 minut, włącznie z podaniem znieczulenia miejscowego. Sam zabieg polega na iniekcji substancji czynnych do głębszych warstw skóry, a następnie serii nakłuć preparatem Xela Rederm. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a dyskomfort związany z nakłuciami niwelowany jest przez znieczulenie.
Jak często powtarzać zabieg redermalizacji?
Rekomendowana ilość zabiegów to 3, przeprowadzane w kilkutygodniowych odstępach. Podczas wizyty kontrolnej lekarz indywidualnie przekazuje dalszy plan leczenia.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu redermalizacji i możliwe powikłania
Po przeprowadzeniu zabiegu mogą pojawić się niewielkie grudki, wchłaniające się już po kilku godzinach. Pozostałymi skutkami mogą być drobne siniaki, obrzęk lub tkliwość w miejscach iniekcji. Objawy te samoistnie ustępują po 2–3 dniach i nie wymagają dodatkowego leczenia.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu redermalizacji to:
- choroby nowotworowe, chemioterapia
- zaawansowana cukrzyca
- ciąża i karmienie piersią
- skłonność do powstawania blizn
- infekcje skóry
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi lub problemy z jej krzepliwością
Umów się na konsultację z naszym lekarzem – dr Diana Iwaniuk – chirurg, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej
Rejestracja:
+48 668 88 00 42