Biopsje cienkoigłowe Warszawa

Wykonujemy biopsje cienkoigłowe z oceną materiału przez doświadczonego patomorfologa.

Dr n. med. Elwira Bakuła-Zalewska jest wieloletnim specjalistą w dziedzinie patomorfologii. Posiada liczne międzynarodowe certyfikaty z zakresu cytopatologii i histopatologii. Brała udział w  wielu zjazdach i konferencjach międzynarodowych, jest autorką i współautorką kilkunastu publikacji w zakresie cytopatologii i histopatologii.

Pełni funkcję starszego asystenta Zakładu Patologii i Diagnostyki Laboratoryjnej w Centrum Onkologii – Instytucie im. M. Skłodowskiej–Curie w Warszawie.

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) to celowana, szybka, bezpieczna metoda diagnostyczna.

Badanie polega na wprowadzeniu cienkiej igły przez skórę i pobraniu komórek z podejrzanej zmiany pod kontrolą USG. Natychmiast po aspiracji materiał biopsyjny rozprowadzany jest na szkiełku i utrwalany specjalnym preparatem a następnie oceniamy pod mikroskopem.

Badanie jest prawie bezbolesne, trwa kilka – kilkanaście minut, dostarczając najważniejszych informacji koniecznych do podjęcia dalszego leczenia.

Badanie BAC dotyczy najczęściej zmian małych, często wykrywanych przypadkowo w badaniu USG. Wczesne rozpoznanie zmian nowotworowych może przynieść jedynie korzyści dla zdrowia i życia pacjenta.

Więcej: >>>

Zadzwoń i umów się:

+48 668 88 00 42

+48 22 307 57 15