lek. med. Jan Bujok

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej, w trakcie studiów doktoranckich w Wojskowym Instytucie Medycznym oraz studiów podyplomowych na wydziale medycyny estetycznej. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Proktologia estetyczna to gałąź medycyny, którą doktor Jan Bujok rozwija jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce. >>>

Jego zawodową pasją są zagadnienia związane z flebologią i proktologią. W swojej pracy koncentruje się na udoskonalaniu terapii leczenia hemoroidów, szczeliny odbytu oraz żylaków kończyn dolnych. Dużą wagę przywiązuje do starannej diagnostyki proktologicznej i flebologicznej, ponieważ tylko ona umożliwia wdrożenie efektywnych terapii dedykowanych konkretnym pacjentom. W celu uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych rekomenduje terapie hybrydowe, które nie tylko rozwiązują problemy medyczne pacjenta, ale równie bardzo często umożliwiają osiągnięcie estetycznych efektów leczenia.

W Centrum Medycznym UNA MEDICA w Warszawie doktor Bujok wykonuje pełną diagnostykę flebologiczną i proktologiczną, w tym USG Doppler kończyn dolnych oraz badania anoskopowe.

Z zakresu flebologii przeprowadza zabiegi skleroterapii, laserowego zamykania naczynek oraz stosuje wewnątrznaczyniowe procedury leczenia żylaków. Z zakresu proktologii doktor wykonuje zabiegi leczenia hemoroidów takimi metodami jak: gumowanie metodą Barrona, laserowe leczenie czy ostrzykiwanie skleroterapią. Ponadto zabiegi leczenia szczeliny odbytu za pomocą botoksu czy lasera.

Jego pasją jest też medycyna stylu życia, a swoich pacjentów zachęca do wprowadzania zdrowych nawyków, które mogą znacząco wpłynąć na lepsze i szybsze efekty leczenia. Dlatego chętnie współpracuje z innymi specjalistami, w tym dietetykami.