Medycyna Stylu Życia
Medycyna stylu życia

 

Choroby przewlekłe takie jak choroby krążenia, cukrzyca, nowotwory czy udary stanowią dziś główną przyczynę złego stanu zdrowia, niesprawności i umieralności w Polsce i na świecie.

W naszym kraju:

  • dotyczą 55% populacji
  • odpowiadają za ponad 60% przedwczesnych zgonów (stanowiąc ponad 75% wszystkich zgonów)
  • wynika z nich pomiędzy 70 a 90% okresu życia straconego przez chorowanie lub przedwczesną śmierć
  • stanowią największą część wydatków na służbę zdrowia – w 2011 roku największą wartość refundacji NFZ (60%) stanowiły leki na choroby przewlekłe.

 

Jednakże dziś wiadomo, że na nasz stan zdrowia, a w tym na ryzyko zachorowania na powyższej choroby, największy wpływ mamy …. my sami!

W Polsce aż 80% złego stanu zdrowia uwarunkowana jest czynnikami takimi jak dieta, aktywność fizyczna, masa ciała, spożycie alkoholu czy stężenie cholesterolu i ciśnienie tętnicze. Czynniki te odpowiadają też za 95% umieralności na choroby przewlekłe.

 

Medycyna Stylu Życia wychodzi na przeciw tym zjawiskom i zajmuje się prewencją oraz terapią chorób poprzez interwencje terapeutyczne elementami stylu życia, takimi jak: dieta, aktywność fizyczna, redukcja stresu, zaprzestanie palenia tytoniu, unikanie nadmiernego spożycia alkoholu oraz odpoczynek. Interwencje te stosowane są w oparciu o aktualną wiedzę naukową oraz w połączeniu ze standardową opieką medyczną (a nie w opozycji do niej).  Jest to nowy kierunek medycyny, który jest coraz częściej określany jako Medycyna XXI wieku, ponieważ obejmuje mechanizmy leżące u podstaw choroby, dotykając samych przyczyn problemu, a nie tylko jego objawów.

Naukowe dane zgodnie potwierdzają skuteczność takiego podejścia w prewencji i terapii przewlekłych chorób takich jak: choroby krążenia, nadciśnienie, cukrzyca czy niektóre nowotwory, jak również wiele innych schorzeń.

 

Wykazano, że zastosowanie medycyny stylu życia w profilaktyce oraz terapii schorzeń przewlekłych, nie tylko jest bardziej skuteczne, ale przynosi również znaczne oszczędności kosztów, w porównaniu do standardowej opieki medycznej. Fakt ten nie znajduje jednak odzwierciedlenia ani w powszechnej praktyce medycznej, ani w strukturze wydatków na ochronę zdrowia.

 

Dlatego też powstała UNA MEDICA, w której specjaliści w terapii chorób przewlekłych, obok standardowej opieki medycznej, stosują zasady medycyny stylu życia.  Przez to oferują leczenie, które wg aktualnego stanu wiedzy, jest najskuteczniejsze w terapii tych schorzeń, leczenie nie tylko objawowe, ale również i przyczynowe.

Piersi małe i DUŻE - zadbaj o nie!

Dzień otwarty w środę 17 października, w godz. 17:00-21:00

Liczba miejsc ograniczona

W cenie USG piersi otrzymasz oprócz badania USG przez doświadczonego lekarza:

* konsultację fizjoterapeuty
* konsultację brafitterki
* szkolenie - jak samodzielnie badać piersi
* konsultację dietetyka klinicznego
* badanie poziomu cholesterolu i cukru

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce! Tel: 668 88 00 42
Serdecznie zapraszamy!