Medycyna Funkcjonalna
Medycyna Funkcjonalna

 

W UNA MEDICA filozofię medycyny stylu życia realizujemy poprzez zastosowanie w terapii pacjentów zasad medycyny funkcjonalnej.

Medycyna funkcjonalna traktuje organizm jako system naczyń połączonych, a nie zbiór niezależnych organów i układów, które w powszechnym systemie opieki zdrowotnej są leczone często niezależnie od siebie, poprzez poszczególne działy medycyny (kardiologia, gastrologia, itd).

Terapia koncentruje się na całej osobie, a nie tylko na chorobie i jej objawach.  Dokładny wywiad z pacjentem służy znalezieniu powiązań pomiędzy genetycznymi i środowiskowymi (dieta, aktywność fizyczna, itp.) czynnikami, które według aktualnego stanu wiedzy naukowej, wpłynęły na stan zdrowia lub/i chorobę. To z kolei sprawia, że pacjent angażowany jest aktywnie w proces swojego leczenia, z racji na konieczność modyfikacji stylu życia.

 

Obecna standardowa opieka medyczna bardzo dobrze sprawdza się w przypadku chorób o przebiegu ostrym (choroby zakaźne, wypadki, urazy). Jednakże nadal nie dysponuje odpowiednimi narzędziami do skutecznej profilaktyki i terapii chorób przewlekłych, czyli tych które odpowiadają za największą część złego stanu zdrowia.

Skuteczne leczenie tych schorzeń wymaga uwzględnienia wielu czynników, w tym genetycznych, środowiskowych, stylu życia, które są odpowiedzialne za ich powstawanie. Dlatego też leczenie objawowe, standardowo aplikowane w terapii chorób przewlekłych, nie dotyka ich przyczyn i przez to rzadko skutkuje ‚wyleczeniem’.  Przykładowo, terapia statynami (lekami na cholesterol) najczęściej nie idzie w parze z zaleceniem zmiany diety, która w większości przypadków (w połączeniu z predyspozycją genetyczną pacjenta) jest odpowiedzialna za wysokie stężenia tego parametru. Farmakologiczna terapia nadciśnienia najczęściej nie idzie w parze z terapią dieta, która w wielu przypadkach jest jednym z czynników odpowiedzialnych za tą chorobę…

Piersi małe i DUŻE - zadbaj o nie!

Dzień otwarty w środę 17 października, w godz. 17:00-21:00

Liczba miejsc ograniczona

W cenie USG piersi otrzymasz oprócz badania USG przez doświadczonego lekarza:

* konsultację fizjoterapeuty
* konsultację brafitterki
* szkolenie - jak samodzielnie badać piersi
* konsultację dietetyka klinicznego
* badanie poziomu cholesterolu i cukru

Zadzwoń i zarezerwuj miejsce! Tel: 668 88 00 42
Serdecznie zapraszamy!