dr hab. n. med. Łukasz Małek

Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w 2009 roku oraz doktora habilitowanego nauk medycznych w 2014 roku. Pełnił funkcję adiunkta naukowo-dydaktycznego w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie, jest profesorem w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. >>>

Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (od 2004 roku).

Szczególne pole zainteresowań doktora Małka to kardiologia sportowa, którą interesuje się zawodowo i osobiście. Ukończył kurs z kardiologii sportowej w Barcelonie, jest w trakcie studiów z kardiologii sportowej w Londynie. Prowadzi też pacjentów cierpiących na: nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatie. W Una Medica wykonuje echo serca na nowoczesnym aparacie ultrasonograficznym.

Biega regularnie, uczestniczy w maratonach i ultramaratonach górskich. Ukończył ponad 20 maratonów i ultramaratonów m.in. Trans Grancanaria 125 km, Bieg Ultra Granią Tatr 72 km, Bieg 7 Dolin 64 km, Ultra Groń 64 km, Endurancelife Sussex 55 km, Zimowy Ultramaraton Karkonoski 53 km, Ultra Vals d’Aneu 42 km oraz maratony uliczne w Warszawie, w Brighton i w Krakowie.

Prowadzi konsultacje także w języku angielskim oraz włoskim.